fbytsteamWitaj na uGraj.com
Przypomnij hasło
Zapamiętaj dane

Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.

Awatar użytkownika
Blacklisted

Liczba postów: 1003
Ostrzeżenia: 0
Ostatnia wizyta:wczoraj 10:57
Online: 57d 3h 31m 16s
Podziękował : 218
Otrzymał podziękowań: 234
STEAM_ID: STEAM_0:0:128784846
Serwer: DD2 INF NUKE
Numer GG: 55997404
Napisany 27-1-2016 15:20 
Witam. Dziś jestem zmuszony zastanowić się nad shoutboxem i nadaniem mu jakiegoś znaczenia.
Historia ma się tak, że wczorajszego dnia w godzinach okolo 18:00-19:00 na serwerze działy się moim zdaniem niezrozumiałe rzeczy. No więc w tych godzinach na serwerze było 3-4 masakrycznych odpałów, przez co nie dało się grać. To co było zauważalne to znikające osoby, które miały już tego dość. Oczywiście sprawa od razu została zgłoszona na shoutboxsie. Już myślałem, że będzie jak zawsze, czyli zero reakcji, po czym ku mojemu zaskoczeniu wszedl Truth. Myśle sobie, że w końcu coś się ruszyło. Czekam chwilę widzę cheaterzy grają dalej no więc próbuję napisać jeszcze na u@. I co się wtedy stało? Trutha już nie było. Zagrał jedną rundę po czym wyszedł. To nie jest skarga na Trutha, bo rozumiem jak jest, są różne sytuacje, mógł nie zauważyć, czy pilnie gdzieś wyjść, ale ta sytuacja utwierdziła mnie po prostu w przekonaniu, że ten shoutbox to pic na wode. Zrezygnowany wchodzę na forum sprawdzić czy na pewno zgłoszenia doszły. Oczywiście wszystko doszło i to nie tylko od mojej osoby. Na domiar wszystkiego sprawdzam zalogowanych forumowiczów i widzę z pięciu adminów...
To nie jest jednorazowa sytuacja. Nie raz zdarzało mi się kogoś zgłaszać, po czym nie było żadnej reakcji, a chyba każdemu zależy na poprawie szwankujących systemów i przyjemnej grze.
Złośliwy mógłby powiedzieć, że sam mogłem napisać na PW do adminów na forum lub szukać jakiegoś kontaktu z nimi w zakamarkach forum, ale to nie o to chodzi.
Do rzeczy. Serwer ten jest dla steamów jak i ns więc nie każdy może zgłosić chitera na steamie.
Propozycja jest taka by zmobilizować jakoś adminów do korzystania z tego nieszczęsnego shoutboxa i sprawdzania go co jakiś czas, bo myślę, że ogólnie jest to fajna sprawa. Każdy może zgłosić cheatera i dalej cieszyć się grą. Można by było pomyśleć również o poprawie tego systemu, czyli przykładowo informacje z shoutboxa dochodziły na PW adminów lub stworzenai oddzielnego systemu sworzonego wyłącznie do zgłaszania cheaterów.
Piszę to, bo mam wrażenie, że mało kto korzysta z shoutboxa, a jak już to służy głównie do pogadanek, a przy odpowiednim korzystaniu z niego, mógłby poprawić sytuację na serwerach.
Pozdrawiam.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Obrazek

zawiść, zazdrość zamiast starać się mieć więcej, a bogaty ten kto bogatszy niż ty...

Awatar użytkownika
Opiekun serwera

Liczba postów: 3172
Ostatnia wizyta:17-11-2017 23:50
Online: 135d 20h 11s
Podziękował : 1036
Otrzymał podziękowań: 650
STEAM_ID: STEAM_0:0:1934034
Numer GG: 50186328
Napisany 27-1-2016 16:20 
Masz rację. Zdarzają się takie sytuacje.
Niektórzy są też dostępni na forum, ale za pomocą swoich smartfonów i nie są w stanie odwiedzić serwer.
Powiem Ci, że to zależy. Ja np. jak już mam odpalone te forum to zjadę na dół i co jakiś czas patrze, ale dźwięk wiadomości mam wyłączony(jak ktoś spamuje to wnerwia z deka). Niektórzy też wejdą sobie na forum i zwyczajnie sobie coś przeglądają i nie widzą.
Można jedynie wpoić to adminom, aby obserwowali jednak tego shoutboxa. Nic wielkiego nie da się tu zrobić.

Rozpoczynamy akcję "Gdy widzę to działam " :D

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dla nowych∎ VIP za zdjęcie ∎∎ Dostałeś bana ? i co teraz ? ∎∎ Jak zgłosić czitera ? Poradnik ∎
"Nadzieja daje nam siłę,
dzięki niej tu jesteśmy.
Ona pozostaje kiedy wszystko inne przepada."
GGObrazek50186328
Obrazek

Awatar użytkownika
Admin DD2

Liczba postów: 1896
Ostatnia wizyta:dzisiaj 00:53
Online: 66d 3h 40m 18s
Podziękował : 157
Otrzymał podziękowań: 204
STEAM_ID: STEAM_0:0:23690101
Serwer: dd2 inferno nuke
Napisany 27-1-2016 16:22 
Co do tego, to masz rację. Ja raczej nie zaglądam na shoutboxa, a na forum jestem bardzo długo, ale głównie przeglądam nieprzeczytane posty. Bądź jestem zalogowany, ale robię coś innego. Najlepszy kontakt ze mną to przez steam, ale rozumiem, że ktoś może nie posiadać, także najlepiej jest wtedy napisać do mnie na pw. Ewentualnie można pomyśleć o tym, aby każdy założył gg, czy inny komunikator. Chyba, że tak jak mówisz zostanie ulepszony system zgłoszeń i zgłoszenia będą w jakiś sposób kierowane do adminów będących akurat online. Temat zdecydowanie do przemyślenia

Lecz większość śpi nadal, przez sen się uśmiecha
A kto się zbudzi nie wierzy w przebudzenie

Obrazek

Awatar użytkownika
Użytkownik

Liczba postów: 435
Ostatnia wizyta:19-8-2017 15:09
Online: 50d 10h 48m 20s
Podziękował : 87
Otrzymał podziękowań: 67
STEAM_ID: 0:1:107671946
Serwer: BF2
Napisany 27-1-2016 16:25 
Jeśli chodzi o samego Shoutboxa, to zgłoszenia mogą szybko znikać gdy osoby na nim piszą. Sam pomysł wysyłania prywatnych wiadomości również moim zdaniem odpada, ponieważ admini mieliby zbyt duży spam. Można zrobić coś takiego, że np. w górnym rogu adminom danego serwera wyświetlałoby się, że gracz został zgłoszony, coś w stylu tego, co jest teraz na shoutboxie. :)

Obrazek

Mil­cze­nie jest więzieniem słów, cisza przes­trze­nią myśli...

Awatar użytkownika
Użytkownik

Liczba postów: 383
Ostatnia wizyta:19-5-2017 19:03
Online: 11d 20h 36m 24s
Podziękował : 30
Otrzymał podziękowań: 69
STEAM_ID: STEAM_0:0:68053956
Serwer: COD
Napisany 27-1-2016 16:26 
Według mnie po zgłoszeniu cheatera przez gracza na SB powinien pojawiać się aktywnemu adminowi napis, że na serwerze x gracz o nicku x np.cheatuje.
Tylko, żeby ten napis nie pojawiał się na SB tylko na środku ekranu.
Oczywiście jeśli jest to możliwe.

"Jeżeli moje porażki sprawiły że dziś tu jestem
Chętnie cofne się w czasie, Żeby spierd* coś jeszcze
Rodzisz się czysty, zapisuj, niech trudem żłobią się linie
Wzloty, upadki zamienią każdego chłopca w mężczyznę"

~KęKę

Obrazek

Obrazek

Użytkownik

Liczba postów: 278
Ostatnia wizyta:8-7-2016 12:47
Online: 22d 21h 52m 21s
Podziękował : 53
Otrzymał podziękowań: 87
Napisany 27-1-2016 16:34 
Najlepszą opcją by było zrobienie powiadomień jak na facebooku, ale nie wiem czy jest to możliwe. Tutaj shoutbox ma jedną wadę. Gdy mamy otworzoną stronę forum.ugraj.com, ale akurat przeglądamy na drugiej karcie coś innego, to nie pokazują się nowe wpisy. Żeby wpis się pokazał, trzeba zmienić kartę z powrotem na forum. Gdy korzystamy z facebooka i dostajemy jakąś wiadomość, wygląda to mniej więcej tak: Obrazek
Jakby to tutaj prowadzić, to reakcja admina byłaby zdecydowanie szybsza, niż do tej pory.

Obrazek

Awatar użytkownika
Blacklisted

Liczba postów: 1003
Ostatnia wizyta:wczoraj 10:57
Online: 57d 3h 31m 16s
Podziękował : 218
Otrzymał podziękowań: 234
STEAM_ID: STEAM_0:0:128784846
Numer GG: 55997404
Napisany 29-1-2016 12:43 
Ref.
Proszę o więcej wypowiedzi i pomysłów na rozwiązanie problemu.

Obrazek

zawiść, zazdrość zamiast starać się mieć więcej, a bogaty ten kto bogatszy niż ty...

Awatar użytkownika
Użytkownik

Liczba postów: 15
Ostrzeżenia: 2
Ostatnia wizyta:23-3-2017 18:56
Online: 11h 52m 47s
Podziękował : 6
Otrzymał podziękowań: 3
Napisany 29-1-2016 16:52 
Zgadzam się z Deklem. Ciągle zgłaszam czitów za pomocą opcji /zgłoś i są marne efekty, cheater potrafi grać po zgłoszeniu nawet i przez 2-3 mapy co równa się prawie godzinie, a jak wiadomo, po takim czasie połowa osób wyjdzie z serwera i serwer na tym traci. Nie można by było usprawnić jakoś tego systemu? Np. gdy pojawia się komunikat na SB, że na serwerze XXX - gracz YYY czituje, to wtedy wszyscy admini z serwera XXX dostają PW na steam, że gra cheat o nick'u YYY? Wiem, że ciężko napisać taki system, ale może warto by było zlecić coś takiego jakiemuś programiście, aby usprawnić ten system? Jedno jest pewne, za mało adminów sprawdza SB.
Można by było również stworzyć osobny system powiadomień, żeby zamiast na SB, wyświetlało się to na górze forum w np. jakiejś tabeli czy coś. Wtedy by nie było problemu z wyłączonym dźwiękiem od wkurzającego spamu na SB, a i admini nie musieliby przeglądać SB i szukać czy ktoś został zgłoszony, tylko od razu mieliby to na początku strony na samej górze. Na pewno coś trzeba z tym zrobić, bo tak to po prostu ten plugin zdaje się być nieprzydatny i szkoda tylko, żeby dodatkowo obciążał serwer.

Awatar użytkownika
Opiekun serwera

Liczba postów: 3172
Ostatnia wizyta:17-11-2017 23:50
Online: 135d 20h 11s
Podziękował : 1036
Otrzymał podziękowań: 650
STEAM_ID: STEAM_0:0:1934034
Numer GG: 50186328
Napisany 29-1-2016 18:44 
Proponuje przy okazji zająć się kwestią wulgarnych zgłoszeń.
Przed chwilą jakiś typ wylał swoje żale po przez zgłoszenie w nie zbyt kulturalny sposób.
Tu nasuwają się mi dwa pomysły.
1. Coś na zasadzie pluginu kultury na serwerach, gdzie wprowadzone wyjątki(wulgaryzmy) nie mogłyby się pojawić w zgłoszeniu na SB. Czy tylko jest taka możliwość ?
2. Sprecyzowanie powodów zgłoszenia i usunięcie możliwości wpisania własnego powodu. Wydaje się to prostsza opcja.

Dla nowych∎ VIP za zdjęcie ∎∎ Dostałeś bana ? i co teraz ? ∎∎ Jak zgłosić czitera ? Poradnik ∎
"Nadzieja daje nam siłę,
dzięki niej tu jesteśmy.
Ona pozostaje kiedy wszystko inne przepada."
GGObrazek50186328
Obrazek

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Liczba postów: 10745
Ostatnia wizyta:14-10-2017 00:57
Online: 215d 6h 21m 50s
Podziękował : 906
Otrzymał podziękowań: 2043
Napisany 10-2-2016 19:35 
Jestem w trakcie rozmów z autorem pluginu i być może uda się zrobić wysyłanie informacji na czacie STEAM do adminów. Innej opcji tutaj nie widzę, przenoszenie SB zaburzy estetykę forum. Niestety tutaj problemy wynikają też z tego, że plugin nabyłem i nie mam do niego kodu źródłowego, co uniemożliwia jakąkolwiek edycję we własnym zakresie.

Obrazek

Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.

Przejdź do: 
Szukaj: